
Газові котли. Давайте розбиратися
Починаючи будівництво власного будинку багато власників замислюються над вибором джерела теплопостачання. Розглянемо варіант, коли є можливість газифікації будівлі.
Отже, газові котли. Які вони бувають.
Газові котли класифікують по виконуваних функціях і по конструктивних особливостях.
По функціоналу газові котли можна розділити на два типи:
- Одноконтурні;
- Двоконтурні.
Під одним контуром мається на увазі наявність одного теплообмінника, в якому відбувається нагрів теплоносія. Існує помилкова думка, що одноконтурний котел може працювати тільки на опалювання. Це не зовсім так. Для забезпечення потреб в гарячій воді власникові необхідно придбати разом з котлом ємнісний бойлер непрямого нагріву, і тоді частина теплоносія, що готується в котлі, піде на приготування гарячої води.
Під двома контурами мається на увазі наявність двох теплообмінників в межах одного пристрою. По суті ми отримуємо в одному корпусі і котел, і проточний газовий водонагрівач (знайому багатьом газову колонку). До очевидних плюсів варто віднести істотну економію простору. В той же час варто розуміти, що двоконтурний котел навряд чи зможе забезпечити гарячою водою одночасно декількох споживачів. Двоконтурний котел ідеально підійде для будинків з невеликою площею (до 100 м2) і для сімей з двох чоловік. При більшій кількості мешканців і за наявності двох і більше санвузлів має сенс замислитися про одноконтурний котел з бойлером.
По конструктивному виконанню опалювальні агрегати можна розділити на:
- настінні (компактні моделі потужністю до 30-40 кВт);
- підлогові (моделі значно більшої потужності, як правило, для будинків площею більше 500 м2).
За способом забирання повітря для горіння можна розділити на:
- агрегати з відкритою камерою згорання;
- агрегати із закритою камерою згорання.
Перші беруть повітря для горіння безпосередньо з приміщення, в якому знаходяться. У зв’язку з цим виникає необхідність забезпечення стабільного припливу повітря в приміщення, де встановлюються такі пристрої.
Котли із закритою камерою згорання беруть повітря для горіння примусово (вентилятором). У більшості таких моделей є можливість забезпечити приплив повітря як з приміщення, в якому вони знаходяться, так і з вулиці.
За способом відведення продуктів згорання можна розділити на:
- агрегати з природною тягою;
- агрегати з примусовим відведенням газів.
Перші потребують спеціального димаря з хорошою природною тягою, другі – спеціальними вентиляторами примусово викидають продукти згорання в димар.
Хоч котли з примусовим відведенням газів і вимагають підключення до електромережі (забезпечення роботи вентилятора), але вони набагато безпечніше в експлуатації.
Спробуємо резюмувати усе вищевикладене.
Якщо у вас невеликий будинок і сім’я з двох чоловік, можете сміливо обирати настінний газовий двоконтурний котел.
Якщо ж площа вашого будинку більше 100м2, ви в майбутньому плануєте поповнення в сімействі, варто вибирати одноконтурний настінний газовий котел з бойлером непрямого нагріву.
Що стосується повітря на горіння і способу відведення димових газів, в цілях власної безпеки варто вибирати моделі з примусовим поданням повітря і примусовим відведенням продуктів згорання.
0 коментарів
Напишіть коментар