Центральний пилосос. Що ти таке?

В даний час людей складно чимось здивувати на ринку побутових приладів. Крім різноманітної кількості звичних оку пилососів (з фільтрами і без, з можливістю вологого прибирання і без неї), стали з’являтися маленькі верткі роботи-пилососи, інтерес до яких викликаний аж ніяк не якістю самої прибирання, а скоріш спогляданням за його маніпуляціями. Але ми вирішили закцентувати увагу на не сильно відомому, але перспективному варіанті вирішення прибирання у власному будинку.

Йтиметься про «центральний пилосос». Звучить грізно, гордо. Але ідея не нова. Насправді в промисловості дуже давно використовується система аспірації і пневмотранспорту для видалення пилу, стружки і для прибирання робочих місць.

Широкої популярності раніше цей метод в житловому будівництві не набирав по тій простій причині, що багатоквартирне будівництво навряд чи буде враховувати всі побажання майбутнього власника квартири. Питання комфорту в приміщенні цілком і повністю лягали на плечі мешканців.

При будівництві власного будинку цей метод прибирання починає грати новими фарбами. Він має низку істотних переваг в порівнянні зі звичними нам методами прибирання.

Не вдаючись глибоко в технічні подробиці, систему можна описати таким чином.

У технічному приміщенні (коморі, топковій, гаражі) ставиться вакуумний апарат (власне, сам пилосос). По всьому будинку, в підготовці підлоги, прокладається пластикова труба діаметром 50мм, по який наше сміття потраплятиме в мішок вакуум-апарату. У кожному приміщенні, що обслуговується, встановлюється розетка для підключення гнучкого шлангу зі штангою і насадкою для прибирання. Цей компонент (гнучкий шланг і штанга) – єдине, що об’єднує систему центрального пилососа з його класичним побратимом.

Користувач підключає гнучкий шланг до розетки. Як тільки він це робить, здійснюється замикання електричного кола і запускається наш вакуум-апарат.

Викид повітря, що проходить через вакуум-апарат, здійснюється назовні.

До приємних опцій, якими оснащується дана система, можна віднести пневмосовок в кухні. Встановлюється поруч з робочою кухонною поверхнею. Змахнув крихти на підлогу, натиснув на кнопку, і сміття немає.

Є ще ряд компонентів, наявність яких можна швидше віднести до примх, ніж до їх корисних властивостей, тому на них акцентувати увагу не станемо.

В цілому, дана система має низку переваг, на які варто було б звернути увагу майбутньому власнику будинку:

  • повітря, що видаляється системою, не повертається назад в приміщення (ідеальний варіант для астматиків);
  • немає необхідності тягти за собою всюди сам вакуум-апарат. Він далеко, його не видно;
  • система значно тихіше. Найімовірніше, ви зрозумієте, що пилосос включився тільки по звуку руху повітря, що видаляється через насадку.

До мінусів варто віднести наступне:

  • відсутність широкого асортименту подібних агрегатів. На ринку не більше п’яти-шести фірм-постачальників подібного роду пристроїв;
  • висока ціна обладнання в порівнянні з традиційними пилососами;
  • більше робіт при облаштуванні системи (укладання труб і кабелів в підготовку статі, стіни).

Резюмуючи вищевикладене, варто відзначити, що даний товар є досить цікавим і практичним рішенням при будівництві власного будинку «з нуля». Будемо сподіватися, що спектр постачальників обладнання з часом розшириться, і люди будуть все частіше вдаватися до цього методу прибирання.